אסיאתיים 27.05.2020

כאב ראש מקבצי באוכלוסייה האסיאתית

במחקר זה נמצא כי לגברים באוכלוסיות אסיאתיות הייתה נטייה חזקה יותר לכאב ראש מקבצי בהשוואה לאוכלוסיות באירופה וארצות הברית

על פי החוקרים ישנם הבדלים בנוגע להפרעות כאבי ראש כמו מיגרנה בין מיקומים גיאוגרפיים ובין מוצאים אתניים, למשל בין מדינות באסיה לבין מדינות אירופאיות או מדינות בארצות הברית. בכאב ראש מקבצי, הבדלים אלה אינן מוזכרים או מדוברים. מטרת המחקר הייתה לסקור את המאפיינים של כאב ראש מקבצי במדינות אסיה ולהשוות את הקליניקה של המטופלים האלה למטופלים במדינות אירופה וארצות הברית.

החוקרים ערכו סקירת ספרות בנושא דמוגרפיה, התייצגויות קליניות, וטיפולים בכאב ראש מקבצי במדינות באסיה.

תוצאות המחקר הראו כי לגברים באוכלוסיות אסיאתיות הייתה נטייה חזקה יותר  לכאב ראש מקבצי בהשוואה לאוכלוסיות באירופה וארצות הברית. כאב ראש מקבצי כרוני היה נדיר במדינות אסיאתיות. ההתייצגות הקלינית של חוסר מנוחה לא הייתה שכיחה באותה מידה באוכלוסייה האסיאתית בהשוואה לאוכלוסייות האחרות, והימצאות אאורה אצל המטופלים האסיאתיים הייתה נדירה מאוד. ייתכן ומטופלים במדינות אסיה התאפיינו פחות בהימצאות קשר בין השעון הביולוגי לכאבי הראש, וכן סבלו מפחות כאבי ראש באופן כללי (מבחינת תדירות ומשך).

החוקרים סיכמו כי קיימים הבדלים איזוריים בהתייצגות של כאב ראש. מודעות גדולה יותר לכאב ראש צריכה להתקיים באיזורים אסיאתיים, ומחקרים נוספים נדרשים על מנת להבהיר את טיבם של המנגנונים העומדים מאחורי ההבדלים אשר נצפו.

מקור: 

Cephalalgia   et. al (2020) Peng KP doi: 10.1177/0333102420923646

נושאים קשורים:  אסיאתיים,  שעון ביולוגי,  כאב ראש מקבצי כרוני,  נטל מחלה,  מחקרים
תגובות